WordPress Seo

WordPress Seo İngilizce “Search Engine Optimization” sözcüklerinden gelir. Çevirisi arama motoru optimizasyonudur. Web sitesinin ücretsiz arama motorları ile arandığında görünmesini ve amaç olarak en üst sıralarda görülmesinin sağlanması için yapılması gereken her şeyi içerir. Bu şekilde sitenin daha çok kişi tarafından ziyaretinin sağlanması amaçlanmaktadır. Markanızın gelişmesini sağlar veya site amacınızın daha çok yerine getirilmesine sebep olur.

Bu aynı zamanda sayısal ziyaretçi artımı değil daha kaliteli ziyaretçi çekmek için gerekli bir unsurdur. Her tıklama sayısı mutlaka memnun edicidir ama kaliteli ziyaretçi çekerek asıl amacınıza ulaşabilirsiniz. O yüzden Seo kurallarına uyarak düzenleme yapmanız çok olumlu sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır.

Kaliteli içeriklerin üretimi, web sitesinin düzgün ve kurallarına en uygun şekilde optimizasyonun sağlanması, arayıcılara daha iyi bir sonuç deneyimi yaşatmak amaçlarının yanı sıra bazı noktalara çok dikkat etmek gerekmektedir. WordPress Seo profesyonel bir çapta sunulmak durumundadır.

wordpress seo

SEO’da Hangi Araçları Kullanıyoruz ?

SEO Referanslarımız

SEO referansları

Neden SEO Yaptırmalısınız?

Reklam Giderlerinin Düşürülmesini Sağlar

Hizmetlerinizin İnternette Bulunmasını Sağlar

Daha Fazla Trafik & Dönüşüm Sağlar

Bu teknike  hakim olmayanlar için bu durum zor ve can sıkıcı olabiliyor. Bu noktada profesyonel hizmet veren bir firmayla anlaşmak mümkündür. Avukatlar için SEO hizmeti alacaksanız, detaylı bir araştırma sürecini takip etmelisiniz.

Profesyonel WordPress Seo

Eğer konu hakkında henüz yetersiz bilgiye sahipseniz ve deneyimli değilseniz, sitenizi geliştirmek arzusundaysanız, aramalarda sitenizin üst sıralara çıkmasını istiyorsanız ve yukarıda da sözü edilen kaliteli ziyaretçi çekip site amacına ulaşmak amacınız ise yine yapabileceğiniz bir şey bulunmaktadır: Profesyonel WordPress Seo yardımı alabilirsiniz.

Bu şekilde siz sitenize odaklanırken arama motorlarında üst sıralara çıkma ve amacınıza uygun ziyaretçi elde etme ve tıklanma sayısının arttırılması gibi konular ile ilgilenme görevini ona devretmiş olursunuz. Elbette ki SEO konusunda bir hizmet alırken dikkatli davranmanız her zaman önerilmektedir.

WordPress Seo’da Dikkat Edilecekler

Anahtar kelime seçimi çok önemlidir, potansiyel olarak sitenizin ziyaretçisi olacak ve hedeflediğiniz kitlenin en çok aradığı sözcüklerin seçimi gerçekleştirilmelidir. Bu sözcükleri seçerken sıklık, rekabet ve konuya bağıntı yani alaka göz önünde tutulmalıdır.

Aynı zamanda profesyonel bir WordPress Seo yardımı alırsanız, her sayfanın tanıtımı gerektiği şekilde yapılacaktır. Her sayfanın birbirinden farklı tanıtımı, farklı etiket kullanımı sizin Seo çalışmalarınızda başarınızı getirecektir. Başlık etiketlerinin gerekli şekilde kullanımı da şarttır.

Görsel optimizasyonun sağlanması da önemli bir başarı faktörüdür. Görsel URL kullanımı, ALT etiket kullanımı da başarıyı etkileyecektir. Web sitesi çok çabuk açılmalı, hızlı olmalıdır. Tıklandıktan sonra geçen bekleme süresi uzadıkça ziyaretçi kaybı olduğu herkes tarafından bilinir.

Bir önemli dikkat edilecek konu da ziyaretçilerin büyük bir kısmı mobil aygıtlar üzerinden aramalarını yapmakta ve siteye ulaşmaktadır. Başarıyı arttırmanın bir yolu da mobil uyumlu bir sitedir. Burada alanında uzman bir ajansı tercih etmek, beraberinde ayrıcalıklı fırsatları getirmektedir.

WordPress Seo uygulaması sonrası, belli aralıklar ile site performansınızı ölçmeniz sizi doğrulara yöneltebilir. Organik ziyaretçi sayınızın sizin doğru yolda olup olmadığını belirlemesinin yanı sıra başka kıstaslar da göz önünde bulundurulmalıdır.

E mail ve sosyal medya tanıtımları gibi birbirinden farklı kanallara göre organik trafiğinizin oranını incelemelisiniz. Organik ziyaretçilerin sitede uzun kalması da başarı işaretidir. Tıklanma oranı kadar diğer kanallar ile orantı kurularak geri dönüş oranı da önemli olduğu mutlaka göz önünde olmalıdır.

İncelikli isteyen bu iş bilgi birikimi gerektirmektedir. Başarının şartlarından biridir. Her konuda olduğu gibi bu konuda kendinizi yeterli bulmadığınızda profesyonel destek almak zorunludur.

Hizmet Verdiğimiz Platformlar

Google My Business

Başarı Hikayelerimiz Arasına Siz de Katılın!

İletişim