SEO danışmanlığı, dijital mecralar üzerinden hizmet veren şirketlerin başarısı için odak oluşturan bir araçtır. SEO kelimesi, Search Engine Optimization manasına gelir. Yani arama optimizasyonu mühendisliğidir. Arama motorlarının günümüzdeki kullanımı inkâr edilemez derecede popülerdir. Bugün büyük küçük herkes aradığı şeyler konusunda arama motorları sonuçlarına güvenirler. Sektörde milyar dolarlık bir yere sahip olan arama motorları sonuçlarında öne çıkmak için bir dizi uzmanlıklara sahip olmak gerekir.

Piyasada yüzbinlerce hizmet veren şirket ve kolay müşteri bulmanın en yaygın yolu olan internet aracılığına güvendiğini düşünün. Bu, dünyada rekabetin en yoğun yaşandığı alanlar arasında kuşkusuz ilk sırada yer alır. Hızla büyüyen internet dünyasında arama motorlarında üst sıralarda yer almak ve buradaki yerinizi korumak 21. yüzyılın en önemli ticari atılımı olacaktır.

SEO Danışmanı Olarak Neler Yapıyoruz

Dijital dünya üzerinde var olmak istiyorsanız SEO’yu görmezden gelemezsiniz. SEO konusunda uzmanlaşmış ekip arkadaşlarımız ihtiyaç duyduğunuz konu hakkında tavsiyeler ve stratejiler sunar. Sitenizi sıralamada daha iyi konumlara getirmek, daha fazla kişiye ulaşmanızı ve daha fazla satış yapmanızı sağlar. Satış veya ürün tanıtımının dışında inceleme ve haber benzeri paylaşımlar yapan web sitelerinin gelir elde etmesi, Google reklamlarına bağlıdır. Google reklamları almak isteyen sitelerin Google tarafından belirlenen bir dizi şartları karşılaması gerekir.

Bu şartların en başında site trafiğinizin artması gelir. Trafik demek, sitenizi ziyaret eden kullanıcıların sayısı demektir. Google arama motorları üzerinden sitenize gelen ziyaretçi sayısı ne kadar fazla olursa, Google için o kadar değerli olursunuz. Bu aynı zamanda bir gün içerisinde milyonlarca kullanıcı tarafından ziyaret edilmeniz manasına gelecektir.

SEO Neden Önemlidir?

Sitenize önem veriyor, kurumsal kimliğinizi öne çıkarmak istiyor ve daha fazla kişiye çok daha az harcamak isteyenler için SEO önemli bir araçtır. SEO, dijital bir pazarlama aracı ve strateji olarak ele alınması gereken olgudur. SEO çok karmaşık ve uzun deneyimler sonucu elde edilen birikimlere ihtiyaç duyacaktır.

Siteniz “Arama Motoru Dostu” değilse ne yaparsanız yapın üst sıralarda yer alamazsınız. Aslına bakarsanız bu tip durumlarda arama motorlarında üst sıralarda yer almak bir yana dursun, hiçbir arama sonucunda görüntülenemeyebilirsiniz. SEO danışmanlığının önemi de tam olarak burada ortaya çıkar. Arama motorlarında sitelerin üst sırada çıkabilmesi için içerisindeyayınlanan makaleler, görseller ve hizmet verdiği sektöre bağlı alan adı gibi pek çok durum hakkında bilgi sahibi olma zorunluluğu vardır.

Neler Yapıyoruz?

Başlık etiketleri 

Başlık etiketi SEO için en uygun sonuçları almanıza yardımcı olur ancak başlık etiketi bulmak başlı başına uzmanlık ve araştırma gerektirir.

Açıklama etiketleri

Açıklama etiketleri, arama sonuçlarında üst sıralara çıkmanıza yarayacak bir başka etkendir ve doğrudan başlık etiketi ile alakalı olması SEO açısından önemlidir.

Meta etiketler

Web sitesine ve duruma bağlı olarak SEO uzmanlığı ile oluşturulur.

Kaliteli içerik

Web sitelerinizin arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmesinin en önemli yanı, site içerisinde yayınlanan herhangi içeriğin kalitesidir. Buna fotoğrafların pikselinden içerisinde barındırdığı makaleye kadar her şey dahildir.

Makale içerisinde bulunan paragraflar, anahtar kelime kullanımı, başlıklar ve birçok sayısız unsur yapay zekalar için kalite unsuru olarak filtrelenir.

Anahtar kelime yoğunluğu

Anahtar kelime kullanmak sanıldığı kadar basit bir durum değildir. Aksi halde kimse kaliteli içerik oluşturmak için çabalamaz ve sadece anahtar kelime kullanırdı. SEO uzmanlarımız makalelerin türüne ve uzunluğuna göre anahtar kelime kullanımı konusunda destek sağlar. Aşırı optimizasyon durumunda Google tarafından spam olarak algılanma ve arama sonuçları dışında tutulma ihtimaliniz ortadan kalkacaktır.

LSI (Latent Semantic Indexing)
LSI’nin temel özeti, bir web sitesinin içeriğinin Google ve diğer SE’ler tarafından taranmasıdır; burada en yaygın kelimeler veya kelime öbekleri, eşanlamlıları ve ilgili kelimeler ile birlikte, anahtar kelime olarak tanımlanır.

Site yapısı
Sayfanızda listeleri desteklemek için yapılandırmış veriler kullanması, arama motorları tarafından taranabilmesi ve içerik sorunları gibi durumlar SEO dostu olup olmadığını belirler. Sitenizi SEO dostu yapmak ve arama motoru dostu olarak tanımlamak tarafımızca aldığınız destek ile optimize edilir.

Başlıklar
En doğru başlık ve alt başlık seçimleri.

Site hızı
En iyi sonuçlar için site yapınızı uygun hale getirmek.

Mobil uyumlu
Sitenizin mobil uyumlu mu? Mobil cihazlarda düzgün çalışıyor mu?

Arama motoru optimizasyonu, yani SEO danışmanlığı hizmetimizde sonuç olarak web sitenizi analiz eder ve arama motorları için en uygun hale getirir. Site performansınızı gözden geçirmek, mümkün kılan öneriler ile kritik bölümlerde fırsat sunar ve işletmenize ait veya bireysel sitenizi en iyi konuma getirecektir.

SEO Danışmanlığı Başarı Analizi Nasıl Yapılır?

Başarılı bir SEO danışmanlığının meyvelerini çok kısa süre içerisinde alırsınız. En iyi SEO danışmanlığı hizmeti sayesinde siteniz hızlı ve etkili bir şekilde yükselecek ve trafiğinde bir artış görülecektir. Sitenizin artan trafiği sayesinde pazarlamasını yaptığınız ürünlerin satışı artacak veya Google reklamları alabileceksiniz. SEO’nun amacı, web sitenizi istediğiniz konuma getirme ve mükemmel sonuçları elde etmenizi sağlamaktır.

Seçilen anahtar kelimeler danışmanlığı yapılan sitenin verdiği hizmet ile doğrudan ilişkili olacaktır. Buna ek olarak site içerisinde yayımlanacak makalenin başlığı, alt başlıkları ve cümle yapısı gibi hususlar teme SEO faktörleridir.

Web sitenizin ziyaretçi sayısını arttırmak ve potansiyel müşterilerinize kitleler halinde ulaşmak isteyenler için sunduğumuz çözümler ile memnuniyet garantisi vermekteyiz. Hizmet verdiğiniz web siteleri Google, Yandex, Bing ve Yahoo gibi en çok kullanılan arama motorları üzerinde kesin bir başarı sağlar.

Web siteniz için sunduğumuz danışmanlıklarda SEO kriterleri arasında bulunan tecrübelere dayalı rehberlik vermekteyiz. SEO danışmanlığı sayesinde alacağınız etkiler:

  1. Sitenizi ziyaret eden kişi sayısı artacak
  2. Satışını yaptığınız ürün veya hizmet satışı artacak
  3. Kurumsal kimlik sahibi olmanızı sağlar
  4. Markalaşma yolunda destek sunar
  5. Yatırım getirisi sunar
  6. Adınızı daha fazla kişiye duyurmanız için destekler
  7. İşinizi büyütmenizi ve müşteri sayınızı arttırmanıza yarar
  8. En kaliteli ve kesin garanti sunan hizmetleri en uygun fiyatlara almak için bizimle iletişime geçin.

 

SEO danışmanlığı, bir web sitesinin arama motorlarında daha yüksek bir sıralamaya sahip olması için gerekli olan stratejileri belirlemek ve uygulamak için profesyonel danışmanlık hizmetidir. Bu stratejiler arasında anahtar kelime araştırması, içerik optimizasyonu, backlink oluşturma ve teknik SEO optimizasyonu gibi çeşitli alanlar yer alır. SEO danışmanları, web sitelerinin daha fazla organik trafik çekmesine ve daha yüksek dönüşüm oranlarına sahip olmasına yardımcı olur.

SEO danışmanlarının görevleri arasında anahtar kelime araştırması, içerik optimizasyonu, backlink oluşturma, teknik SEO optimizasyonu, web sitesi analizi ve raporlama, rekabet analizi, strateji oluşturma ve uygulama yer alır. Ayrıca, güncel SEO trendlerini takip etmek, web sitesi performansını izlemek ve gerekli düzenlemeleri yapmak da SEO danışmanlarının sorumlulukları arasındadır.