İçerik Pazarlaması

İçerik üretimi ve pazarlaması iki ana faktör üzerine kuruludur. İlki, üretilen içeriğin kaliteli oluşu, diğeri ise pazarlamasının etkili bir şekilde yapılabilmesidir. İçerik üretimi, ilgi çekiciliği sayesinde tüketiciye ve müşteriye hızlı bir şekilde ulaşmak ve marka bilinirliğini arttırmak için kullanılır. Yaratılan etkileşim ne kadar çok olursa geri dönüşümü de o kadar faydalı olacaktır. Dolayısıyla içeriğin başarısı, aldığı geri dönüşüm ve sağladığı etki ile doğrudan etkili olur.

Şirketimiz, dijital sektördeki uzun yıllar süren deneyimlerine ve içerik konusundaki uzmanlığına dayanarak memnuniyet garantili pazarlama hizmeti sunmaktadır. Müşterilerimiz için sunduğumuz kapsamlı danışmanlık ile hedeflenen kitleye ulaşabilmenize olanak tanır. İçerik üretimi ve pazarlama, sanal strateji ve tecrübe gerektiren bir kavramdır. Burada esas olan, içeriğin paylaşılmış olmasından ziyade aldığı veya alması gereken geri bildirimdir. Bu, pazarlamanın etkisini ve başarısını doğrudan ortaya koyan bir gösterge olarak kabul edilir. Bu etkileşim için aksiyon terimi kullanılır. Aksiyonun büyüklüğü, ürün tanıtımı için sağlanan başarının analiz edilmesi için kullanılır. Markasını kitlelere ulaştırabilmek, tanıtımını yapmış olduğunuz ürünlerin ismini duyurmak veya insanları çekmek istediğiniz yere çağırmak için içeriğin pazarlanmasına ihtiyaç vardır.

Dijital ortamlarda satış ve ürün tanıtımı yapan kurumsal firmaların %80’ninden fazlası içerik üretimi ve pazarlaması yaparken, yarısından çoğu bundan efektif bildirimler aldığını savunur.

İçerik Pazarlaması Hangi Kanallarda Yapılabilir?

İçeriğin pazarlanması için tercih edilecek pek çok mecra vardır. En çok tercih edilen içerik pazarlamaları arasında blog, görsel içerik, özel kullanıcılar için oluşturulan e-kitaplar ve sosyal ağlar gibi kanallar sıralanabilir.

Dijital pazarlama araçları arasında en çok kullanılan araçlar arasında içerik pazarlaması ilk sırada yer alır. Aklınıza gelebilecek her sektöre adapte edilebiliyor olması, bu pazarlama içeriğinin çok geniş alanlarda yapılabilmesine olanak sağlar. Bu pazarlama tekniğinin doğru kullanımı, marka ve tüketici arasında bağ yaratmak için kullanılabilir. Sektörde güven, saygınlık ve kurumsallık kazanmak isteyen firmalar bu pazarlama tekniğini kullanılır. Sizin için oluşturduğumuz konseptler ile, ilgi çekici ve aksiyon alabileceğiniz stratejik içerikler sayesinde kullanıcıların dikkatini çekmeniz mümkün hale gelebilmekte. Bu konsept ve strateji sayesinde kullanıcılar, ürünlerinizi satmaya çalıştığınızı düşünmeyecek ancak içten içe satın alma yatkınlığına sahip olacaklar.

Bu sayede aynı anda hem ürününüzü tanıtabilecek hem markanızın güvenilirliğini arttırabilecek hem de müşterinizle bir bağ kurabileceksiniz. Satışlarını arttırmak isteyen kurumsal işletmeler de olduğu gibi siz de işletmeleriniz için hedefler belirleyebilirsiniz.

İçerik Pazarlamasını Kimler Tercih Etmeli?

İçerik pazarlamasını tercih etme sebeplerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. İrtibatını geliştirmek ve markalaşmak isteyen firmalar
 2. Sosyal hedeflerinizi genişletmek isteyenler için
 3. Yeni kaynaklar oluşturmak isteyen işletmelere kaynak sağlama
 4. Kullanıcı sayısını arttırma
 5. Marka kimliğini ön plana çıkarma
 6. Müşterileri devamlı müşteriler haline getirmek
 7. Hizmet verdiğiniz sektöre ait özgün kitleye hitap etmek

Neden İçerik Pazarlaması Yapmalısınız?

İçerik pazarlamasının işletmeniz için birçok faydası ve avantajı bulunmaktadır. Bu avantajları başlıca şu şekilde sıralayabilmemiz mümkün:

 • İçerik pazarlaması yapmak, geniş kitlelere ulaşabileceğiniz diğer reklam türlerine oranla ucuzdur.
 • Pazarlamasını yaptığınız ürünün veya hizmetin satışını arttırır ve hızlı bir geri dönüş almanızı sağlar.
 • Müşterilerle daha yakın ve samimi ilişkiler kurabilmenizi ve sadık kitleye sahip olmanızı salar.
 • İlgi çekici reklamlarınızın akılda kalıcı olmasını ve markanızın öne plana çıkmasına olanak verir.

Dünyanın en önemli satış organlarından biri haline gelmiş olan dijital pazarlamanın genişlemesi, çağımızın markalaşmadaki ihtiyaçlarından biri olmasını sağlamıştır. Dünyanın en büyük markalarının bile pek çok farklı formatta kullanıcılarının karşılarına çıktığı bu dönemde olmazsa olmazlar arasında sayılabilir. Bu da kitleler üzerinde önemli bir etki bıraktığının kanıtı niteliğinde sayılabilir.

Müşterilerinize ve tüketicilerinize katkı sağlayan ve işletmeniz için değer katacak çözümler için ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü konuda destek sağlamaktayız. Web sayfasına organik ziyaretçi çekmek isteyen ve markasının sosyal medya görünürlüğünü arttırmak isteyen müşterilerimiz için parlak çözüm ve stratejiler sunarak memnuniyet garantisi vermekteyiz. Oluşturduğumuz kaliteli içerikler sayesinde tüketicinin müşteriniz olma yolundaki çekingenliklerini ortadan kaldırmayı hedeflemekteyiz. Arama yapma sürecine giren tüketiciler, arama optimizasyonu sayesinde daha hızlı karar vermesini, yani şirketinizin tercih edilmesini sağlar.

Nasıl İçerik Pazarlaması Yapılır?

İçerik pazarlaması yapılırken dikkat ettiğimiz hususlar şu şekildedir:

 1. Ürettiğimiz içerikler özgündür: Bu sayede arama motorlarında daha üst sıralarda yer almanızı ve müşteriler tarafından daha kurumsal bir imaj sergilemenize olanak vermekteyiz.
 2. Güncel içerikler sunar: Güncel içerikler hem trendleri takip etme açısından hem de müşterileri çekme açısından önemli bir yer tutar. Bunun bilincinde olarak tarihi geçmiş demode bir çizgiden uzak, özgün arayış içerisindeki kişiler için etki oluşturmaktayız.
 3. İçeriklerinizde görsel, ses ve videolara yer vermekteyiz: İsteğe göre profesyonel grafik ve seslendirme programları ile içerik sunmaktayız.
 4. Anahtar kelime optimize edilerek içerik oluşturma: Anahtar kelimeler, arama motorlarında üst sıralarda yer almanın en önemli unsurlarıdır. Başlı başına uzmanlık gerektiren SEO hakkındaki tecrübelerimiz ile bu konuda aradığınız hizmetin fazlasını bulabilirsiniz.
 5. Özel yazı ekibi tarafından içerik oluşturma: Daha yüksek önceliklerle yüksek hacimli içerik üretme.
 6. Konular hakkında uzmanından yararlanma: İstenilen yazı ve içerikler, konunun uzmanları tarafından oluşturulur.