Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya danışmanlığı son yıllarda şirketler için bir ihtiyaç haline gelmiş, ihtiyaçlarınıza yönelik verilen hizmetlerden biridir. Sosyal medya, şirketler için çağımızın en hızlı içerik dağıtma, reklamcılık ve hatta markalaşma açısından son derece önemli hale gelmiş mecralardır. Şirketinizin bir sosyal medyaya ihtiyacı olduğunu bilmenizin dışında bu kanalları güçlü ve etkili bir şekilde kullanmanız gerekir. Bu konuda çıkış ararken kaybolduğunuz anlar olabilir. Ancak firmamız üzerinden alacağınız sosyal medya danışmanlığı hizmetiyle sosyal medya üzerinde çekici bir profil oluşturmaya ve müşteri kazanmaya kısa süre içerisinde başlayabilirsiniz.

Sosyal medya danışmanlığı nedir?

Sosyal medya danışmanları, sosyal medyanın en sık kullanılan siteleri ve uygulamaları konusunda uzmanlaşmış kişiler olarak tanımlanabilir. Bu konuda eğitimli ve uzmanlaşmış olan kişiler bu kanalları etkili kullanır, sosyal medya stratejisi izler, problem çözme konusunda tecrübe sahibidir ve güncemi yakından takip eder. İyi bir sosyal medya danışmanı, iyileştirmesi gereken adımları belirler ve başarı için bir yol haritası belirler. Şirketlerin hizmet verdiği sektöre göre izlenmesi gereken yol haritaları belirlenir.

Sizin için sunduğumuz sosyal medya danışmanlık hizmetlerinde ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunar ve yapacağınız yatırımlar için zaman ve kaynak tavsiyelerinde bulunmaktayız. Stratejik öngörüler, en iyi uygulamalar hakkında ipucu sunmaktadır. İsteğe göre içerik oluşturma, raporlama veya analiz sunma gibi hizmetler de danışmanlık hizmetlerine dahil edilebilir. Hemen her sektörde olduğu gibi sosyal medya danışmanlıklarında da deneyim ve ölçülebilir başarı düzeyi açısından büyük farklılıklar gösterebilir.

Sosyal medya yönetimi, sosyal medya danışmanlığına ek olarak stratejik yol haritası oluşturma, içerik oluşturma, şirketin amaçlarına yönelik planlama yapma ve raporlama yapmak gibi tam hizmetler sunar.

Sizin İçin Sunduğumuz Hizmetler

Sosyal medya ucu bucağı olmayan, sınırsız erişim imkânı sağlayan ve doğru stratejiler sayesinde markanızı daha çok kişiye ulaştırmaya yarayan kanallardır. Her yaştan ve her türden kişinin kullandığı gerçeğini varsayarsak sosyal medyalar ürünlerinizi birçok kişiye sunmanın harika bir yoludur. Etkili sosyal medya hesaplarının yönetimi, ürün ve marka tanıtımını daha çok kişiye daha uygun fiyatlara tanıtımını yapmaktadır. Ayrıca geleneksel medya araçları üzerinden yapılan reklamlar anlık olarak değiştirilemez veya müdahale edilemezken, sosyal medyada anlık müdahaleler söz konusu olabilmektedir.

Sizin için sürekli aktif kalması gereken sosyal medya hesaplarınız üzerinden anlık hareketlenmeler sağlayabilir ve kullanıcılar için akılda kalıcı içerik paylaşımı konusunda destek oluruz. Şirketlerin sosyal medya hesapları üzerinden yapılan içeriklerin özgün, yaratıcı ve ilgi çekici olması, uyandıracağı etkiyi ve etkileşimi arttıracaktır. Düzenli olarak takip altında tutulan sosyal medya hesaplarınız üzerinde takipçilerinizin ilgisini çekebilecek video, gif ve fotoğraflar istekler doğrultusunda hazırlanmaktadır. İsteğe göre müşterilerden gelen soru ve talepler anlık olarak cevaplanır veya duyurular yapılarak bilgilendirme sağlanır.

Markanızın itibarı ve müşteri memnuniyeti sağlamak adına sürekli olarak yorumlar takip edilir ve talebiniz doğrultusunda adımlar atılır. İnsanların markanızın bilinirliği hakkında bilgi ve fikir sahibi olabilmesi için yapılması gerekenler yapılır. Bu, ürün ve marka tanıtımının kişiler tarafından daha fazla kişiye aktarılmasını sağlar. 21. yüzyılın en büyük şirketleri dahi, sosyal medya üzerinden markalarını büyütme ve daha fazla kişiye ulaştırma stratejisini uygular.

Markanıza ait sosyal medya hesaplarının kitleler tarafından takip edilmesinin yanında, markanız için oluşabilecek krizleri önceden görmek ve yönetmek de önemli bir yer tutar. Sosyal medya hesaplarınız üzerinde yapılan her türlü yorum ve paylaşım sosyal medya yöneticilerimiz tarafından takip edilir. İçeriklerinizden doğacak herhangi bir sorun veya kriz yayılmadan anlık tedbirler alınır. Sunduğumuz sosyal medya danışmanlıkları şu şekildedir:

  • Müşterilerimizin sektör amacı ve hedef kitlesini anlamak
  • Markalaşma adına atılacak adımları izlemek
  • Müşterilerimizin ürün ve hizmetlerini tanıtmak, etkileşimlerini arttırmak, daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamak ve satışlarını arttırmak
  • Instagram, Twitter, Facebook, Pinterest, Youtube ve LinkedIn gibi sosyal medya sitelerinde etkili paylaşımların nasıl yapılacağına dair danışmanlık sunmak.
  • Ücretli sosyal medya kampanyaları yürütmek
  • Başarı ölçütleri ve analizleri sunmak ve etkili araçlar üzerine araştırma yapmak
  • Müşteri büyümesini, karlılığını ve bağlılığını artırmak için çeşitli sosyal medya ağlarında promosyon sunmak
  • Müşteri karakterinizle eşleşen şirketleri bulmak, karar vericileri aramak ve ardından iletişim bilgilerini bir veri tabanında derlemek
  • Daha etkili olmanın yanında daha ucuz bir reklam gücü sağlamak
  • Müşterilerle etkileşim kurarak, konuşmaları teşvik ederek ve marka bilinirliğini artırarak markanın yüzü ve sesi olarak hizmet etmek

Kreatif Çözümler

Markanızın sosyal medyada başarılı olabilmesi, dolayısıyla daha çok etkileşim ve takipçi alabilmesi için tüketici ile doğrudan ve ulaşılabilir görünmesinden geçer. Sosyal medya mecraları yalnızca kişilerin değil, markaların da kendini ifade edebilmesini sağlar. Buna ek olarak; Google, Bing ve Yandex gibi arama motorları üzerinden yapılan araştırmalar üzerinden doğrudan sosyal medya hesaplarınıza ulaşması satışlarınızı doğrudan etkileyecektir. Bunun için sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılan içeriklerin SEO uyumlu olması gerekir. SEO başlı başına bir uzmanlık gerektirebileceğinden başarı getirmesi için profesyonel kişiler tarafından hazırlanması gerekir.

Organik takipçilere ve satışlarınızın yükseltilebilmesi için arama motorlarında üste çıkacak paylaşımların yapılması önem arz eder. Arama motorları üzerinden yapılan trend aramalar hakkında bilgi sahibi olmak, markanıza ait sosyal medya hesaplarınızın üst sıralarda çıkmasını ve anlık reaksiyon almasını sağlayacaktır.