dijital reklam danışmanlığı

Dijital reklam, markasının değerini yükseltmek ve kazancını arttırmak isteyen kişilerin belirli kitlelere hitap etmesi için internet ortamında yayınladıkları reklamlara verilen isimdir. Dijital reklam danışmanlığı sayesinde markanıza en uygun olacak reklamları oluşturabilir ve bu sayede çok daha fazla müşteriye eş zamanlı olarak kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Dijital reklamın en güzel taraflarından biri de oluşturulan reklamların birden fazla platformda yayınlanarak çok daha fazla kişiye ulaşmasıdır. Dijital reklam danışmanlık hizmeti sayesinde reklam verilerinizi metodlayabilir, rapor şeklinde görebilir ve sayısal verilerinizi tüm detaylarıyla inceleyebilirsiniz. Marka değerinizi arttırmak ve hedef kitleye çok daha kısa süre içerisinde ulaşmak için, en doğru tercih dijital reklam danışmanlık hizmeti almak olacaktır.

Günümüzde sosyal medyanın etkisi azımsanamayacak bir şekilde fazladır. Markaların, artık dijital ortamda varlığını koruması bir zorunluluk haline gelmiştir. Sosyal medyada varlığınızı sürdürmenin ve kitlenizi genişletmenin en önemli adımlarından biri de dijital reklamlardır. Firmamız, alanında uzman olan kadrosu ile birlikte hedef kitlenizi belirler ve en doğru reklamları, en doğru zamanlarda hedef kitlenin karşısına çıkarır. Dijital reklam danışmanlığı hizmetimiz sayesinde kısa süre içerisinde hedeflerinizi gerçekleştirebilir ve markanızı yürütebilirsiniz.

Artık her daim akıllı cep telefonları hayatlarımızda. Neredeyse dünya üzerinde yaşayan her insan, boş vakitlerinde sosyal medyaya göz gezdiriyor. Ülkemizde sosyal medya hesabı bulunan kişilerin sayısı neredeyse %70 dolaylarında seyrediyor. Bu nedenle sosyal medya reklamları, markanızı büyütmenin ve hedef kitleye daha kolay ulaşmanın en önemli yollarından biri. Firmamızdan alacağınız dijital reklam danışmanlık hizmeti sayesinde çeşitli sosyal medya platformlarında markanızın reklamının etkili bir şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca Facebook, Twitter ve İnstagram gibi platformlarda gösterilen reklamlar sayesinde online satışlarınızda artışlar yakalayabilirsiniz.

Sosyal Medya Reklamları

Sosyal medya reklamlarının etkisinin bir sebebi, bu platformlar üzerinde hedef kitlenin çok daha doğru bir şekilde belirlenebilmesidir. Örnek verecek olursak, hedef kitlenizi 30 ila 60 yaşları arasında, son 1 yıl içerisinde yurt dışına çıkmış, İzmir ilinde ikamet etmekte olan, evli ve daha önce x rakip markasından online alışveriş yapmış kişiler olarak oldukça detaylı bir şekilde sınırlayabilirsiniz. Doğru bir ekip ile oluşturulan dijital reklamlar, kısa süre içerisinde markanızın durdurulamaz bir güç olmasını sağlayabilir. Siz de dijital reklamlar ile markanızı büyütmek isterseniz  hemen bize ulaşabilir ve uygun fiyatlardan faydalanabilirsiniz.

Neden Kreatif Dijital Reklam Ajansı?

İnternet reklamcılığı olarak da bilinen dijital reklamlar, marka sahibine birçok açıdan fayda sağlamaktadır. Dijital reklam kullanılması için gerekli sebepler aşağıda ki gibi sıralanabilir.

  1. Dijital reklamlar marka değerini büyük ölçüde arttırır ve akılda kalmasını sağlar. Akılda kalan reklamlar sayesinde müşteri portföyü sürekli canlı kalır.
  2. Google, milyarlarca aktif kullanıcıya sahiptir. Dijital reklam, Google arama motoru üzerinde marka ile alakalı aramalar yapıldığında daima üst sıralarda gösterir ve bu sayede daha çok müşteri kazanmanızı sağlar.
  3. Dijital reklam, ayrıca en çok kullanıla İnstagram, Facebook, Youtube ve Twitter gibi sosyal medya uygulamalarında da reklam çıkarılmasını sağlar. Türkiye’de yaklaşık 48 milyon aktif kullanıcıya sahip olan bu mecralar sayesinde marka hem akılda kalır hem de müşteri sayısı artar.
  4. Dijital reklam dilerseniz lokasyon bazlı reklamlar da yayınlayabilir. Bu sayede hizmet verdiğiniz bölgede ki kişileri çekebilirsiniz ve reklamlarınızı özelleştirebilirsiniz.
  5. Dijital reklamları yaş ve cinsiyet doğrultusunda düzenleyebilirsiniz. Bu sayede reklamlar en doğru kişilere ulaştırılabilir.
  6. Firmanız ve markanızın hedef kitleye göre tanıtımı yapılır.
  7. Mobil reklam özelliği sayesinde markanızın reklamları birçok mobil platformda hedef kitleye gösterilir.
  8. Televizyon, dergiler, billboard ve dergilere verilen reklamların maliyetleri düşündüğünüzden çok daha yüksektir. Ayrıca bu alanlara verilen reklamların geri dönüşleri raporlanamaz. Bu nedenle dijital reklamlar çok daha iyi bir seçenektir.