Avukatlar İçin SEO

Avukatlar için SEO hizmeti, geniş kapsamlı bir faaliyeti içine almaktadır. İnternette bir bilgiye, ürüne veya hizmete ulaşmak için arama motorları kullanılmaktadır. Yüz binlerce sitenin içinde öne çıkmak oldukça zor ve emek isteyen bir eylemdir.

Bir web sitesinin aramalarda üst sıralarda olması için bazı teknik düzenlemelerin yapılması gerekiyor. Bu düzenlemelere SEO çalışmaları denir. En önemli etkisi arama motorlarının daha iyi taramasına ve anlamlandırmasına yardımcı olmasıdır.

Sitelerin içeriğini değerlendirirken kullanıcı deneyimini göz önüne alan arama motorları, algoritmasını da bu deneyimlere göre oluşturur. Her alanda dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Avukat ve hukuk büroları için de SEO çalışmaları atlanmaması gereken işlerdendir.

Avukatlar için seo

Avukatlar Neden SEO Yapmalı?

Yasalar gereği avukatların ve hukuk bürolarının reklam yapması yasaktır. Reklam vermenin yasak olmasından dolayı avukatların ve hukuk bürolarının kendi hizmetlerini hedef kitlesine tanıtmanın en iyi yolu SEO'dur. SEO sayesinde sizde kitlenize hizmetlerinizi duyurabilirsiniz.

SEO’da Hangi Araçları Kullanıyoruz ?

SEO Referanslarımız

SEO referansları

Neden SEO Yaptırmalısınız?

Reklam Giderlerinin Düşürülmesini Sağlar

Hizmetlerinizin İnternette Bulunmasını Sağlar

Daha Fazla Trafik & Dönüşüm Sağlar

Bu teknike  hakim olmayanlar için bu durum zor ve can sıkıcı olabiliyor. Bu noktada profesyonel hizmet veren bir firmayla anlaşmak mümkündür. Avukatlar için SEO hizmeti alacaksanız, detaylı bir araştırma sürecini takip etmelisiniz.

Avukatlar İçin SEO Çalışmaları Nasıldır?

SEO çalışmalarının nasıl yürütüleceği ile ilgili konular sektörden sektöre farklılık göstermektedir. Buna rağmen her sitenin yapması lazım gelen temel işlemlerden bahsetmek mümkündür. Avukat sitelerinde de bunların eksiksiz bir şekilde yapılması önemlidir. Bunun en önemli sebebi ise arama motorlarının içeriği düzgün okuyup kolay taramasını sağlamaktır.

Siteyi üst sıralara taşıma noktasında anahtar kelimelerin kullanımı etkilidir. SEO’yu ayrıca sitenin tasarımı da etkilemektedir. Tasarım özgün olmalı ve ziyaretçilere iyi bir tecrübe sunmalıdır. Hızlı ve rahat bir gezinti yapma imkanı tanımalıdır. Teknik SEO aşamaları ise içerikten ayrılarak heading etiketleri, statü kodu düzeltmeleri, tekrarlayan meta açıklamaları gibi işlemler olarak geçer. Avukatlar için SEO çalışmaları sayesinde avukatlar, çok daha geniş kitlelere hitap edebilmektedir.

Avukatlar İçin SEO Çalışmalarının Önemi

Avukatların platformlarda reklam vermesi yasaktır. Bu nedenle de organik sonuçlarda yukarıda yer almaları hedef kitleye ulaşmalarında etkili olmaktadır. Ziyaretçiler böylece daha kolay bir şeklide sitenize yönelecektir. Bir avukat için SEO çalışmasındaki en büyük sıkıntı, organik sonuçlarla üstte olmasıdır. İşlerini büyütmek isteyenler için arama trafiği göz ardı edilmemesi gereken pazarlama kanalı arasında yer alıyor.

Avukatlar için temel pazarlama stratejisinin önemli bir bileşeni olduğu için üstünde durulması gereken bir konudur. Kişinin bu konuda bilgisi yoksa profesyonel hizmet alması işleri daha hızlı ve etkili yapacaktır. Rekabetin arttığı günümüzde bu adımların ciddiye alınması gerekmektedir. 

Avukatlar İçin SEO Hizmetinde Dikkat Edilecekler

Planlı ve stratejik olmanın önemli olduğu bu işler için uzmanlık oldukça mühimidir. Bu nedenle tecrübe sahibi ve kaliteli bir firmadan hizmet almak en doğru yol olacaktır. Sitenin genel araştırmasının yapılması ve müşterinin beklentisine göre harekete geçebilecek yeri bulmak gerekiyor. Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise referanslar olacaktır. Daha önce hizmet almış kişilerin deneyimleri ve şikayetleri size yol gösterir.

Hosting hususunda güvenilir firma seçimi de önemlidir. Kesinti oranında kendini kanıtlamış ve müşteri memnuniyeti sağlayan hosting şirketleriyle çalışmak uzun vadede faydalı olacaktır. Ayrıca insanların en çok merak ettiği konular üzerinde rakiplerden daha iyi ve açıklayıcı yazılar yazmak siteyi bir adım öteye taşır. Avukatlar için SEO uyumlu doğru başlıkların atılması da sıralamalara etki edecek önemli noktalardandır.

Hizmet Verdiğimiz Platformlar

Google My Business

Başarı Hikayelerimiz Arasına Siz de Katılın!

İletişim