WordPress Yorumları Kapatma

WordPress sitenizde bulunan yorum kısmını kapatabilirsiniz. Üstelik bu işlem oldukça basittir. WordPress site kurulumlarında yorum kısımları açık şekilde gelir. Ancak sitenizde yorum kısmının bulunmasını istemiyorsanız  wordpress yorumları kapatma işlemi yapabilirsiniz. Peki nasıl mı? Sorunuzun cevabını yazımızda öğrenebilirsiniz. Takıldığınız yer olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

WordPress Yorum Kısmını Kapatma

WordPress yorum kısmını kapatabilmeniz için wp-admin olarak giriş yapmanız gerekiyor. Panele giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan menülerden ayarlar – tartışma sekmesine tıkladıktan sorna açılacak olan sayfadan yorum kısmı ayarlarını yapabilirsiniz. Burada bulunan “İnsanların yeni yazılara yorum yapmasına izin ver” kısmında bulunan onayı kaldırmanız gerekmektedir. Böylelikle yazılarda bulunan yorum kısmı kaldırılacaktır. Peki wordpress yorumları kapatma işlemi doğru bir karar mı? Bunu tartışmak gerekir. Sitenize gelecek yorumlar hem içeriğinizin güncel kalmasını sağlayacak hemde etkileşim alarak üst sıralarda yer almasını sağlayacaktır.

1. Aşama: Ayarlar – Tartışma

Wordpress Yorumları Kapatma
WordPress Yorumları Kapatma


2. Aşama: Tartışma Ayarları Yeni Yazılar Üzerine Yorum Yapılmasına İzin Ver kutucuğunun işaretini kaldırma

Wordpress Yorumları Kısmını Kapatma
WordPress Yorumları Kısmını Kapatma


Belirli Sayfa ve Yazıların Yorumlarını Kapatma

Sizlere tavsiye edeceğim yorum kapatma olabilir. Çünkü yorum almasını istemediğiniz yazıları belirleyerek onların sadece yoruma kapalı olmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemde oldukça basit şekilde olmaktadır. WordPress de yoruma kapalı olmasını istediğiniz yazıyı düzenleme sayfasına giriyoruz. Sayfanın en üstünde sağda yer alan ekran tercihleri sekmesine tıklıyoruz. Orada açılacak olan seçeneklerden tartışma kısmını işaretliyoruz. Böylelikle yazı alanımızın alt tarafında tartışma sekmesi açılacaktır. Burada bulunan yorumlara izin ver onayını kaldırdıktan sonra o yazının yorum kısmını kapatabilirsiniz.

Belirli Sayfa ve Yazıların Yorumlarını Kapatma
Belirli Sayfa ve Yazıların Yorumlarını Kapatma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir