Google Benim işletmem optimizasyonu

İnternetin hayatımıza girmesi ile birlikte işletmeler bu alanda kendilerine yer bulmaya çalışmaktadır. İnsanlar aradıkları hizmetleri internet üzerinden arama motorlarına girerek aramaktadır. İşletmenizin sunduğu hizmete müşterilerinizin internet üzerinden ulaşması için aramalarda ilk sayfalarda ve ilk sıralarda çıkmak çok önemlidir. Firmanızı bu aramalarda SEO hizmeti alarak üst sıralara çıkarabilirsiniz. 

Bunu sağlamak için iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Bu hizmetimiz sayesinde hizmetlerinizin tam anlatılması ve markanızın değerinin  verilmesi sayesinde firmanız güvenilir bir firma olarak müşteriler tarafından tercih edilecektir.

Bunun yanında işletmenizin haritalar kısmında da üst sıralarda çıkmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle Google Benim İşletmem üzerinden hesap açmanız gerekmektedir. Hesap açma işlemi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bu hesabı açtığınızda işletmenizin adresi ve lokasyonu Google haritalara kaydedilecektir. Firmanızın sunduğu hizmet ile ilgili aramalar yapıldığında arama yapan kişinin ilgili aramasına uygun sonuçlar Google tarafından hizmet almak isteyen kişiye gösterilecektir. Benim işletmem optimizasyonu hizmeti alarak firmanızı haritalar kısmında üst sıralara çıkarabilirsiniz. 

Google Benim İşletmem Hesabı Nasıl Görünür Hale Gelir?

Firmanızın Google aramalarında üst sıralarda çıkmasını sağlamak için öncelikle firmanızı Google benim işletmem optimizasyonu profilinizin optimizasyonunun düzgün şekilde yapması gerekmektedir.  Bu işlemleri en doğru şekilde yaptığınızda işletmeniz haritalarda görünmeye başlayacaktır. Google algoritmalarında çok farklı faktörler etkili olmaktadır. Firmanızla ilgili bilgileri düzenlediğimizde işletmenizi Google haritalarda daha üst sıralara çıktığını görebilirsiniz.

Google maps üzerinde firmanız görünmeye başladığında bu platformda verdiğiniz hizmet ile ilgili olarak daha fazla iş talebi  alabilirsiniz. Optimizasyon hizmetimizi aldığınızda firmanızın hizmetleri ve markanızın değeri sayesinde  müşterilerin sizi tercih etmesini sağlayacaktır. Firmanızı haritalarda ilk sıralarda görebilmeniz için Google Benim işletmem optimizasyonu  almanız çok büyük destek sağlayacaktır. 

Google Benim İşletmem Nasıl Üst Sıralara Çıkar?

Google üzerinden yapılan aramalarda ulaşmak istediğiniz hizmet ile ilgili firmalar haritalarda karşınıza çıkacaktır. Bu haritalarda aranan hizmet arayan kişinin lokasyonuna en yakın olan firmalar olarak sıralanmaktadır. Yerel arama sonuçları bir firmanın adresine en yakın kullanıcılar tarafından görülmektedir. Konuma en yakın olan firmalar listelenecektir. Firmanızın Google aramalarında haritalar ön sırada olması için öncelikle Google benim işletmem profilinizin kullanıcı odaklı olarak düzeltilmesi gerekmektedir.

Firmanızı Google Benim İşletmem’e kaydettirdikten sonra bu alanda üst sıralarda görünmesi için neler yapmanız gerekir. Bunun için şu adımları takip etmeniz  gerekmektedir:

  1. Google haritalar için Google Benim İşletmem’e güncel ve doğru bilgileri girmelisiniz.
  2. Açık adresinizi yazarak konum doğrulama yapmalısınız.
  3. Firmanızın çalışma saatlerini doğru şekilde doldurmalısınız.
  4. Hizmetinizi alan müşterilerinizden yorum yapmalarını rica ediniz.
  5. Firmanızla ilgili yüksek kalitede fotoğraflar eklemelisiniz
  6. Verdiğiniz hizmetlerle ilgili çeşitli yayın paylaşımları yapmalısınız

Bütün işlemleri yapmanız durumunda işletmeniz Google maps üzerinde aramalarda çıkmaya başlayacaktır.