Shopify SEO ile Satışlarınızı Artırmak İster Misiniz?

Shopify SEO stratejimiz sayesinde satışlarınızı artıracak çözümler için şimdi iletişime geçin. Üstelik ücretsiz analiz.

Google Reklamları

Google reklamları sayesinde marka değerinizi yükseltin. Unutmayın yapacağınız her doğru reklam bir geri dönüşüm olacaktır.

Sosyal Medya Reklamları

Düzgün hedef kitlesine oluşturulmuş sosyal medya reklamları sayesinde markanızı bilinir hale getirin.

Gelişmiş SEO Teknolojileri

Yılların vermiş olduğu tecrübe ile oluşturacağımız çözümler ile rakiplerinizden sıyrılarak yükselişe geçin.

Shopify SEO Nedir?

Shopify, online mağazamızı açabileceğimiz güvenilir  bir eticaret yazılımı sağlayan bir firmadır. Bir çok online mağaza tarafından tercih edilen bu yazılım seo açısından değerlidir. Sağlamış oldukları yazılımlar oldukça güncel olup geliştirilmektedir.

Sizde Shopify ile eticaret sitenizi açtıysanız ve ürünlerinizin daha üst sıralarda yer almasını ve satışlarınızın artmasını sağlayabilirsiniz. Satışlarınızın artmasını sağlayacak shopify seo hizmeti ile tanışın.

Eticaret mağazanız için oluşturacağımız seo çalışması ile markanızın üst sıralarda yer almasını sağlıyoruz. Şimdi ücretsiz seo analizi için bizimle iletşime geçmeyi unutmayın.

Neden Bizimle Çalışmalısınız?

Site Analizi

Kelime Analizi

Rakip Analizi

Raporlama

Shopify SEO teknik kavramların yoğun olduğu ayrıntılı bir süreci beraberinde getirmektedir. Seo teriminin açılımı arama motoru optimizasyonudur. Internet sitelerinde aratılan kelimenin aramalarda yükseltilmesi işlemine Seo denilmektedir. Bu optimizasyon ile ilgili günümüzde birçok araç kullanılmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Shopify’dir.

Genel olarak web sitelerinin yüzde 5’i Shopify kullanmaktadır. Bu Seo aracının sunduğu hizmetler genel olarak şu şekildedir. Sıkıştırma programlarının kullanıma imkân vermektedir. Bu sayede eklenmek istenilen görsellerin boyutu küçültülebilir. Ayrıca makalelerde yapısal veri ekleme özelliği de bulunmaktadır.

Shopify SEO ile Ürün Ekleme

Eğer eklenen her ürünün süt sıralarda çıkması isteniyorsa ütünler ile ilgili özgün bir içerik hazırlanması gerekmektedir. Uygulama hazır özgün içerik hizmet vermemektedir. Özgü içerikleri web sitesinin sahibinin kendisi yapması gerekmektedir. Uygulama ürün ekleme konusunda sadece rapor hizmeti vermektedir.

Özellikle ürün açıklama kısımlarının özgün olup olmadığı ile ilgili bilgi raporları vermektedir. Bu sayede açıklama kısımlarının düzenlemesine ve daha özgün içerik hazırlanmasına yardımcı olmaktadır. Shopify SEO hizmetlerinde anahtar kelime optimizasyonuna dikkat etmek şarttır.

Shopify SEO Anahtar Kelime Optimizasyonu

Internet sitesi adresleri ve özellikle başlıklar ile ilgili anahtar kelime optimizasyonu yapmak mümkün. Bunun için ilk olarak anahtar kelimenin ya da kelimelerin belirlenmesi gerekmektedir. Bir anahtar kelime belirlenmeden yapılan optimizasyonlar başarılı bir sonuç vermeyecektir.

Anahtar optimizasyonu yapmak için seçilen bir sayfaya girilip arama ön izleme alanına girilmesi gerekmektedir. Daha sonra bu alanda gerekli olan işlemler yapıldıktan sonra optimizasyon tamamlanmaktadır. Shopify SEO ile e-ticaret sitelerinin çok daha dinamik bir yapıya kavuşması mümkün olmaktadır.

Shopify ile Kelime Araması

Bu platform ile anahtar kelimelerin düzenlenmesi için bazı kuralların uygulanması gerekmektedir. Bu kurallardan en önemlileri şu şekildedir. Sitenin tıklanma ve görüntülenme aldığı kelimelerin mutlaka araştırılması gerekmektedir.

Öte yandan platform üzerinden ek araçlar kullanarak analiz yapılması da oldukça önemlidir. Bu yardımcı araçların büyük bir çoğunluğu ücretsiz olsa da bazı araçlar ücretli olabilmektedir. Son olarak ise mutlaka rakip analizi yapılmalıdır.

E-Ticaret Sitelerinde Shopify SEO Teknikleri

İndeks ve tarama konularında bazı Seo teknikleri bulunmaktadır. Bunlardan ilki robots.txt dosyasıdır. Shopify ile bir ticaret sitesine sahipseniz kesinlikle robots.txt dosyalarının oynatılmadığını bilmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda log dosyalarına da müdahale edilmemektedir. Ancak noindex etiketi kullanılabilir. Bu etiket sayesinde kullanım halinde ki sayfa indeksten çıkarılabilir. Ayrıca yine bu etiket ile şablon gizlemesi de yapıla bilinmektedir.  Bu özellik sayesinde Shopify en beğenilen platformlardan biri haline gelmiştir.

Shopify’da İçerik Çakışması

Bu platformlarda bazı Seo hataları ile karşılaşılmaktadır. En sık karşılaşılan hataların başında içerik çakışması gelmektedir. İçerik çakışması ise ürün sayfası ve sayfa numaralandırmalarında dolayı olmaktadır. Bu çakışma nedeniyle iki farklı URL adresi aynı içeriğe yönlendirilebilir. Bu nedenle bu hatanın düzeltilmesine dikkat edilmelidir. İçerik çakışmasının oluşabileceği bir diğer undur ise linklerdir.

Linklerden dolayı içerik çakılması oldukça nadir olsa da bazı durumlarda olabilmektedir.  Özellikle renk seçeneği oluşturmak için kullanılan bu linkler çakışmasının ana sebebini oluşturmaktadır. Bu nedenle linklerden kaynaklanan çakışmayı engellemek için Canonical etiketinin kullanılması gerekmektedir. Bu sayede iç linkler tek bir URL adresinde toplanmış olur.